O mnie

Dorota Gradzińska
psycholog, psychoterapeuta
tel. 793 542 530

Profesjonalnie:
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, poradnictwo psychologiczne oraz warsztaty rozwoju osobistego. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu różnego rodzaju warsztatów, szkoleń i treningów, w tym „Szkoły dla rodziców”. Pracuję w Fundacji Pomocy Psychologicznej i Duchowej INIGO oraz w prywatnym gabinecie jako psychoterapeutka. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Ukończyłam psychologię na SWPS (2007), resocjalizację na APS (1995), podstawowe szkolenie z terapii systemowej rodziny(Krakowski Osrodek Szkolen Systemowych, 1998), czteroletnie podyplomowe Studium Psychoterapii (SPCh, 2011) oraz liczne szkolenia z psychoterapii m.in. – grupowej „Żywa Nadzieja”, psychodynamicznej „Łódź Podwodna” (Mazowieckie Centrum Psychodynamiczne). Odbyłam trzymiesięczny staż kliniczny w Centrum Psychoterapii przy ul. Dolnej (filia Szpitala Psychiatrycznego przy Nowowiejskiej). W 2017 roku ukończyłam staż na oddziale psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego. Swoją pracę poddaję superwizji u superwizora PTP pracującego w podejściu psychodynamicznym.

Pracowałam w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej. Byłam założycielką i koordynatorką Centrum Wspierania Rodziny. Prowadziłam zajęcia na UW IPSiR z psychologii osobowości. Współpracowałam z magazynem wsparcia psychologicznego i duchowego „W4oczy”. Pracowałam również jako psycholog w prywatnym przedszkolu, prowadząc konsultacje i warsztaty dla rodziców, jak również zajęcia socjoterapeutyczne i profilaktyczne dla dzieci, m.in. „Przyjaciele Zippiego”.

Osobiście:
Moja pierwsza praca dyplomowa w Studium Plastycznym była z psychologii (psychologia przywiązania). We wczesnej młodości założyłam Klub Rozwoju Osobowości. Byłam idealistką i dlatego studiowałam resocjalizację. Dostałam wówczas w spadku po ciotce-psycholożce multum książek, m.in. wszystkie książki Antoniego Kępińskiego. Lubiłam filozofię, (zaczytywałam się Sorenem Kiergeegardem), psychologię (czytałam Carla Gustawa Junga i byłam członkiem Klubu Jungowskiego) oraz poezję (nie rozstawałam się z tomikiem wierszy Haliny Poświatowskiej). Interesował mnie świat wartości uniwersalnie istniejących i dlatego napisałam pracę z Maxa Schelera, próbując się dostać na studia doktoranckie. Zawsze wierzyłam, że istnieje gdzieś jakiś lepszy świat a w nim głęboki porządek. Pragnęłam realizować te wartości w życiu swoim i swoich najbliższych… Interesował mnie styk psychologii z duchowością, pierwszą pracę magisterską pisałam pt. „Rola aksjologii w rozwoju człowieka” pod kierunkiem psychologa dr Marka Pilkiewicza, drugą pt. „Czynniki osobowościowe determinujące doświadczenie relacji z kierownikiem duchowym” pod kierunkiem psychologa i psychoterapeutki prof. Lidii Cierpiałkowskiej. Możliwość rozwoju ku pełni zawsze była moją pasją i dlatego po wielu latach szkoleń wybrałam zawód psychoterapeuty, który uważam za moje życiowe powołanie i pasjonującą pracę. Architektura ludzkiego wnętrza, złożoność natury ludzkiej, osobowość człowieka i jego możliwości rozwoju ku wolności, miłości i radości życia, a także zdolność człowieka do radzenia sobie z przeciwnościami losu i cierpieniem jest przedmiotem moich rozważań.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *